Životní prostředí

Naše budoucnost přežití závisí na tom, jak pečujeme o životní prostředí již dnes. Pracujeme v souladu s principy, jejichž cílem je co možná největší soulad mezi ekologií a technikou. V kontextu naší politiky environmentálního managementu, se nejen snažíme poskytovat našim zákazníkům užitečné produkty a služeb, ale také minimalizovat jejich dopad na životní prostředí a současně maximalizovat ekonomickou hodnotu.

Náš přístup

Jsme přesvědčeni, že první krok k efektivnímu řízení složitých situací spočívá v použití "řízení založeném na faktech". Můžeme tak spolehlivě vyřešit problémy v oblasti životního prostředí, pokud získáme spolehlivé údaje o situaci v oblasti ochrany životního prostředí, rovněž i kvantitativním měřením a analýzou vztahující se k životnímu prostředí. Jsme přesvědčeni, že předcházením vzniku odpadů můžeme přispět k ochraně životního prostředí a zároveň tím poskytuje ekonomické výhody. V důsledku toho se zabýváme identifikací a odstranění různých druhů odpadů - včetně surovin, energií, činností a času. Tím si zvyšujeme naši ekonomickou efektivitu.

Globální environmentální management

Firma získala certifikaci ISO 14001 za rychlé a efektivní řešení problematiky životního prostředí v každé životní etapě produkt. Od výběru surovin a komponent až k vývoji, výrobě, distribuci, používání, servisu a likvidací.

Snížení emisí CO2

O emisích CO2 se předpokládá, že hrají klíčovou roli v globálním oteplování. Snížení těchto emisí představuje významný cíl celosvětové ochrany životního prostředí. Za účelem dosažení tohoto cíle, Konica Minolta snižuje energetické náročnosti svých výrobků. Jedním z příkladů je nová technologie indukčního ohřevu pro naše fixační jednotky v nejnovější generaci barevných výrobků ineo+.

Ochrana životního prostředí v praxi

  • Recyklovatelné provedení všech systémových komponent
  • Prosazování zásady "nulový odpad" na různých výrobních místech
  • Hodnocení a výběru dodavatelů, kteří berou ohled na životní prostředí
  • Celosvětová certifikace podle ISO 14001 a ISO 9000
  • Ocenění "Energy Star"
  • Ocenění "Blue Angel"

Spotřební materiál

V mnoha firmách je dnešním heslem snižování nákladů. Platí to pro malé i velké investice. Do úspor tedy spadá i spotřební materiál, jako je například toner. Toto je hlavní důvod, proč se stále více objevují noví výrobci levnějších alternativ nebo prodejci neoriginálního zboží za velmi nízké ceny na trhu. Nicméně levné neznamená nutně dobré. Použití méně kvalitních tonerů může mít negativní vliv na kvalitu tisku, ale také vést k nevratnému poškození tiskového systému. Jednorázový výhodný levný nákup se pak stává drahou chybou. A to je důvod, proč našim zákazníkům doporučujeme používat originální DEVELOP tonery.